Elsöprő siker a Dakar Rally-n: Cristina Gutierrez, a női bajnok

Jutta Kleinschmidt történelmi sikere után 23 évvel ismét Dakar-győztes lett egy hölgyversenyző Cristina Gutierrez személyében, aki jövőre két igazi szupersztár csapattársa lesz az Ultimate kategóriában.

Cristina Gutierrez let Dél-Amerikában megrendezett Dakar Rally-n (a világ egyik legkeményebb autóversenye) a T3-as kategóriában. Gutierrez, aki már négy alkalommal indult a versenyen, úgy döntött, hogy a 2024-es szezon végén búcsút int a kategóriának és csatlakozik a Dacia gyári csapatához. A Dakar Rally-n elért sikereivel Gutierrez a második hölgyversenyző vált, aki nyerni tudott ezen a versenyen. Az idei évben Sara Price is remekelt a T4-es kategóriában, ahol sokáig dobogós helyen haladt és szakaszt is nyert, így ő lett a harmadik hölgy, aki jó eredményt ért el a Dakar Rally-n. Mindkét női versenyző hatalmas elismerést érdemel a kitartásuk és elszántságuk miatt.